U Kralup n. Vltavou pokračuje oprava trati po středečním vykolejení vlaku

foto U Kralup nad Vltavou na Mělnicku vykolejil 4. srpna 2021 brzy ráno nákladní vlak. Mimo trať skončily tři vozy.

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko) - U Kralup nad Vltavou na Mělnicku pokračuje oprava trati po středečním vykolejení vlaku, provoz by měl být obnoven po jedné koleji během dopoledne. Vykolejené vozy jsou odstraněné, nyní na místě pokračuje oprava poškozené trati, řekl ČTK mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Fotogalerie

Během noci bylo třeba vyprostit vykolejené vagony včetně jednoho převráceného. "V tuto chvíli je na místě podbíječka, dokončuje se oprava koleje," uvedl Gavenda. Provoz by se na kolej měl vrátit kolem 10:00. Vlaky budou úsekem jezdit kvůli pracím na druhé koleji omezenou rychlostí. Plné obnovení provozu očekává Správa železnic během pátku, termín ale ještě bude upřesňovat.

Vlak vykolejil ve středu brzy ráno mezi Kralupy a Libčicemi nad Vltavou. Podle Českých drah se jednalo o soupravu jiného dopravce. Nikdo se nezranil. Škoda dosáhla čtyř milionů korun. Příčiny a okolnosti nehody vyšetřuje Drážní inspekce. Dopravní omezení se dotklo desítek spojů, mezinárodní vlaky jezdí odklonem. V úseku Praha-Holešovice - Kralupy nad Vltavou funguje náhradní autobusová doprava.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 20. září 2021

Očekáváme v 1:00 10°C

Celá předpověď