U fotbalistů prvoligového nováčka Karviné skončil trenér Hejdušek

foto U fotbalistů Karviné skončil kvůli špatným výsledkům trenér Tomáš Hejdušek (na snímku z 22. července 2023). Nováček nejvyšší soutěže je po osmi kolech se čtyřmi body předposlední.

Karviná - U fotbalistů Karviné skončil kvůli špatným výsledkům trenér Tomáš Hejdušek. Nováček nejvyšší soutěže je po osmi kolech se čtyřmi body předposlední. Mužstvo dočasně převezmou asistenti v čele s Ľubomírem Luhovým. Slezský klub to oznámil na svém webu.

"Důvodem odvolání jsou pouhé čtyři body a patnácté místo v tabulce. Nový trenér je aktuálně ve stadiu řešení,“ uvedl sportovní ředitel MFK Lubomír Vlk. "Je určitě na místě Tomáši Hejduškovi poděkovat za odvedenou práci, vždyť jako nový začínající trenér dovedl tým k postupu mezi elitu. Bohužel ale takový je fotbal a mužstvo potřebuje nový impulz před druhou polovinou podzimu," dodal.

Čtyřiačtyřicetiletý Hejdušek přišel do Karviné před začátkem minulé sezony z Baníku Ostrava a hned ji dovedl k postupu mezi elitu. V nejvyšší soutěži Karviná po vítězství 4:1 nad Zlínem v úvodním kole uhrála už jen jednu remízu. Poslední tři prvoligová utkání prohrála se skóre 2:9, naposledy v sobotu podlehla doma Teplicím 0:1.

Pro bývalého obránce či záložníka Hejduška bylo angažmá v Karviné prvním v nejvyšší soutěži, předtím vedl rezervní tým Baníku ve třetí lize. Trenéra dnes odvolali také v Hradci Králové, kde skončil Jozef Weber. Podle informací ČTK ho ve funkci nahradí Václav Kotal.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď