U Chýnova se srazila dvě auta, jeden z řidičů utrpěl vážné zranění

foto Na obchvatu Chýnova na Táborsku se 24. listopadu 2022 odpoledne srazilo osobní auto s nákladním vozem. Řidič osobního automobilu utrpěl velmi vážná zranění. Na místě zasahoval i vrtulník

Chýnov (Táborsko) - Na obchvatu Chýnova na Táborsku se dnes odpoledne srazilo osobní auto s nákladním vozem. Řidič osobního automobilu utrpěl velmi vážná zranění. Patrně vjel z vedlejší silnice na hlavní a nedal přednost, řekl ČTK jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Obchvat Chýnova je otevřený od 10. října a nehody jsou tam časté, dosud šlo o drobnější nehody s lehčími zraněními.

"Komunikace je kvůli havárii částečně uzavřena. Apelujeme na řidiče, aby na svých cestách sledovali dopravní značení," uvedl mluvčí. Na místě zasahoval i vrtulník záchranářů. Starší řidič osobního automobilu zůstal zaklíněn ve voze. "Po vyproštění bylo nezbytné jej imobilizovat vakuovou matrací, krčním límcem a pánevním fixátorem. Po zajištění žilní linky byl napojen na umělou plicní ventilaci. S těžkými mnohočetnými poraněními byl letecky transportován na ARO Nemocnice České Budějovice," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Dodala, že lehčí zranění utrpěl při nehodě ještě jeden muž.

Policisté od zprovoznění obchvatu Chýnova evidují v místě nárůst počtu dopravních nehod. Jihočeská policejní mluvčí Martina Joklová ČTK začátkem listopadu řekla, že to souvisí zřejmě se změnou hlavních silnic. Obchvat je součástí silnice I/19, což je hlavní tah z jižních Čech k dálnici D1, na níž se najíždí u Humpolce. Přes Chýnov projelo před zprovozněním obchvatu denně zhruba 15.000 aut, z toho 2500 nákladních.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pondělí 28. listopadu 2022

Očekáváme v 21:00 2°C

Celá předpověď