U Chrudimi večer vykolejil osobní vlak, bez zranění

foto Při vjezdu do stanice Medlešice na Chrudimsku 15. července 2020 večer vykolejil osobní vlak. Při nehodě nebyl nikdo nebyl zraněn.

Chrudim - Při vjezdu do stanice Medlešice na Chrudimsku večer vykolejil osobní vlak, uvedly České dráhy na webu. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ČTK řekl, že nikdo nebyl zraněn. Provoz na trati je podle údajů na webu drah přerušený a v úseku Chrudim - Medlešice je zavedena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí krajské policie Markéty Janovské jeli ve vlaku dva cestující. Potvrdila, že ani jednomu se nic nestalo. Krajští hasiči uvedli, že vlak zajistili a místo předali hasičům Správy železnic z Havlíčkova Brodu. Podle fotografie, kterou hasiči uveřejnili na twitteru, šlo o motorovou soupravu, kdy se mimo koleje ocitl jeden ze dvou vagonů.

V posledním týdnu se na železnici stalo několik nehod. Nejtragičtější byl střet dvou vlaků na Karlovarsku u Perninku, při kterém minulý týden zemřeli dva lidé a dalších 24 bylo zraněno. Další nehoda se stala v pátek na trati mezi Prahou a Kolínem. U pražských Běchovic narazil vlak bez cestujících do čekajícího rychlíku, nikdo se nezranil. Na stejné trati u Českého Brodu pak v úterý večer narazil osobní vlak do zadní části nákladního expresu. Při nehodě zemřel strojvedoucí. Příčiny nehod se zatím vyšetřují, podle předběžných zpráv šlo o lidské chyby.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je čtvrtek 13. srpna 2020

Očekáváme v 11:00 28°C

Celá předpověď