Týden klimatu a biodiverzity na EXPO 2020 chce stimulovat globální kroky k ochraně Země

foto

Analýza změny klimatu a zachování biologické rozmanitosti patří mezi hlavní body programu Týdne klimatu a biodiverzity, který se nyní koná v rámci nadcházející světové výstavy EXPO 2020. Zaměřuje se na hlavní témata iniciativ, které se mají za rok uskutečnit ve Spojených arabských emirátech.

Výstava EXPO 2020, která otevře brány 1. října 2021 v Dubaji, se má stát globálním fórem pro diskusi, spolupráci i dohodu na některých z největších výzev, kterým dnes lidstvo čelí. Týden klimatu a biodiverzity patří mezi desítku tematických týdnů, které se konají nyní a budou se konat rovněž v průběhu šesti měsíců světové výstavy.

V návaznosti na Týden vesmíru, který proběhl začátkem října, nyní organizátoři přesouvají pozornost k budoucnosti naší planety. Akce k tématu klimatu a biologické rozmanitosti se konají od pondělí.

"Úspěch lidstva při zdolávání změny klimatu a ztráty biodiverzity – které společně představují existenční hrozbu pro život na naší choulostivé planetě – závisí na tom, jak se svět dokáže spojit. Expo 2020 zve nejinspirativnější a nejambicióznější mozky z celého světa, aby spolupracovaly na tom, jak můžeme v zájmu přírody a lidstva řešit dvě z našich nejnaléhavějších globálních výzev," prohlásila státní ministryně pro mezinárodní spolupráci SAE a generální ředitelka Expo 2020 Rím Hášimíová.

EXPO 2020 v Dubaji je první světovou výstavou, jaká se uskuteční v oblasti Blízkého východu, Afriky a jižní Asie. Potrvá od 1. října 2021 do 31. března 2022.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je úterý 21. března 2023

Očekáváme v 9:00 10°C

Celá předpověď