Trumpová chystá rekonstrukci Růžové zahrady Bílého domu

foto Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Růžové zahradě Bílého domu na snímkuz 13. března 2020.

Washington - První dáma Spojených států Melania Trumpová se chystá na rozsáhlou úpravu Růžové zahrady Bílého domu, chce ji více přiblížit podobě z 60. let minulého století, kdy byl prezidentem John Kennedy. Trumpová to oznámila v prohlášení.

Fotogalerie

"Desítky let jejího využívání a nezbytné změny k podpoře moderního prezidentství si vybraly na zahradě svou daň," uvedla Trumpová. V prohlášení dodala, že nyní je obtížné ocenit elegantní souměrnost, které zahradě vtiskla zahradnice Rachel Mellonová. Právě ta byla v Kennedyho éře autorkou výrazné proměny Růžové zahrady, kterou na počátku 20. století založila manželka tehdejšího prezidenta Woodrowa Wilsona.

Nové úpravy podle Trumpové zahradu více zpřístupní hendikepovaným lidem, zároveň zlepší možnosti audiovizuálních a přenosových potřeb. Počítá se také s lepším odvodněním pozemku a se vstřícnějšími růstovými podmínkami pro rostliny.

Agentura AP poznamenala, že manžel Trumpové, prezident Donald Trump, začal zahradu v době pandemie nemoci covid-19 více využívat, neboť zde pořádá tiskové konference.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

32°C

Dnes je pátek 18. června 2021

Očekáváme v 9:00 26°C

Celá předpověď