Trump ohlásil nové sankce vůči Kubě

foto Ilustrační foto - Vlajka USA před budovou americké ambasády v kubánské Havaně.

Washington - Americký prezident Donald Trump ohlásil nové sankce vůči Kubě. Američané nebudou smět pobývat v nemovitostech vlastněných kubánskou vládou. Dále bude omezen dovoz doutníků a lihovin z komunistické Kuby do USA, informovala agentura Reuters.

"Jako součást našeho pokračujícího boje proti komunistickému útlaku dnes oznamuji, že ministerstvo financí zakáže americkým cestovatelům pobývat v nemovitostech vlastněných kubánskou vládou," řekl Trump v Bílém domě.

"Dále omezujeme dovoz alkoholu a kubánského tabáku," řekl prezident na ceremonii na počest veteránů invaze v Zátoce sviní, kdy se kubánští emigranti v roce 1961 pokusili pod řízením americké zpravodajské služby CIA svrhnout kubánského vůdce Fidela Castra.

Nově zavedené restrikce se rovněž týkají účasti na uměleckých vystoupeních, seminářích, soutěžích či výstavách.

Trump od nástupu do prezidentského úřadu v roce 2017 opět přitvrzuje postoj vůči Kubě poté, co se za jeho předchůdce Baracka Obamy vztahy s karibskou ostrovní zemí naopak oteplily.

Už v červnu 2019 Trumpova administrativa výrazně omezila cestování na Kubu kvůli její podpoře venezuelského prezidenta Nicoláse Madura.

Americké ministerstvo financí tehdy uvedlo, že USA už nebudou umožňovat oblíbené skupinové vzdělávací cesty na Kubu a také cestování loďmi či soukromými letouny.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je sobota 24. října 2020

Očekáváme v 19:00 12°C

Celá předpověď