Třineckého soupeře Minsk nahradil v hokejové Lize mistrů Slovan Bratislava

foto Ilustrační foto - Finále play off hokejové extraligy - 5. zápas: HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec, 26. dubna 2021 v Třinci. Tým Třince se fotografuje s Masarykovým pohárem pro vítěze extraligy.

Curych - Hokejisté Třince si zahrají ve skupině Ligy mistrů i se Slovanem Bratislava. Slovenský klub dnes obdržel od organizátorů divokou kartu, kterou odebrali Junosti Minsk kvůli nestabilní situaci v Bělorusku. Soutěž začne ve čtvrtek 26. srpna.

Program základních skupin odstartuje šesti zápasy, tím úplně prvním bude souboj jiného českého týmu Mladé Boleslavi s obhájcem prvenství Frölundou. Den nato se představí vítěz základní části posledního ročníku extraligy Sparta na ledě švédského Växjö. Mistrovský Třinec začne proti švýcarskému celku Fribourg-Gottéron.

Mladoboleslavský Bruslařský klub se ve skupině B dostal při vylosování po polovině května do zajímavé společnosti. Vedle Frölundy, která loni ve finále porazila Hradec Králové a dosáhla už na čtvrtý triumf ze šesti odehraných ročníků, jsou dalšími soupeři Středočechů Curych a IFK Helsinky. Sparta svede ve skupině A boj o dvě postupové pozice vedle Växjö také s finským TPS Turku a německým Bremerhavenem.

Třinec, jemuž se povedlo obhájit domácí titul, se v základní skupině F utká ještě s Leksandem. Minsk se v LM nepředstaví na základě úterního rozhodnutí, protože vedení soutěže mu zrušilo divokou kartu po zvážení současné situace v zemi, do níž je omezené cestování kvůli sankcím vůči režimu vůdce Alexandra Lukašenka.

Skupinová fáze by se měla uzavřít ve středu 13. října, následovat pak bude play off. Finále je naplánováno na 1. března.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je středa 23. června 2021

Očekáváme v 1:00 18°C

Celá předpověď