Třinec myslí na semifinále, znovu chce dát šanci mladým

foto Zleva hlavní trenér A mužstva extraligového hokejového klubu Oceláři Třinec Václav Varaďa a kapitán týmu Lukáš Krajíček se zúčastnili předsezonní tiskové konference 11. září 2018 v Třinci.

Třinec - Na postup do semifinále cílí před startem nové extraligové sezony hokejisté Třince. Stříbrný tým uplynulého ročníku, který ve finále podlehl Brnu, chce navíc dále pokračovat v zařazování vlastních odchovanců do sestavy.

Ani letos proto nebyla v kádru Ocelářů taková fluktuace hráčů jako dříve. Ze Zlína přišel lotyšský reprezentant a útočník Roberts Bukarts, ofenzivu posílil i Marek Viedenský ze Slovanu Bratislava a do obrany klub získal ještě dalšího slovenského hokejistu Martina Gernáta ze švýcarského Lausanne. Ze zámoří se domů vrátil talentovaný útočník Jan Hladonik.

"Odchodů bylo více než příchodů, ale je to způsobeno tím, že jsme nastoupili naši ocelářskou cestu a potřebujeme vytvořit prostor i pro naše mladé hráče, které chceme dále zabudovávat," řekl sportovní ředitel klubu Jan Peterek.

S Třincem se v létě ze stabilních hráčů rozloučili obránce Tomáš Linhart s útočníky Danielem Rákosem (Hradec Králové) a Jakubem Petružálkem (Litvínov), odešel také brankář Jan Strmeň (České Budějovice), bek Bohumil Jank (Chomutov) a útočník Michal Kvasnica (Portland Winterhawks).

"Potřebovali jsme pomoct hlavně na centru, proto jsem rád, že tu je Marek Viedenský. Doufám, že až se plně adaptuje v novém prostředí, bude posilou," řekl kouč Václav Varaďa, který chce zase do sestavy zapracovat nové mladé hráče z domácí líhně, jako se mu to vloni povedlo například s bratry Kovařčíkovými.

Jedním z nich je talent Hladonik, který se vrátil ze zámoří, další jména jako Bartko, Haman či Raška si o místo říkali výkony v přípravě a Lize mistrů. "Chceme dát adekvátní prostor mladým hráčům, kteří dokazují, že hokej hrát umí," řekl Varaďa.

Ačkoliv celou přípravu hodnotil pozitivně, mrzely ho necelé dva týdny staré vysoké domácí porážky z Ligy mistrů. Oceláři podlehli Tappaře Tampere 2:8 a Djurgardenu 1:6. "Ty výsledky mě mrzí, jsou nanic. První třetiny v těch zápasech byly velmi dobré, pak vždy přišel úder. Odvety ve Skandinávii už byly úplně jiné a na to chceme navázat i v lize," řekl Varaďa, jehož tým se v poslední Lize mistrů probojoval až do semifinále.

Třinecké navíc v závěru prosince čeká historická premiéra na Spenglerově poháru v Davosu. "Je to pro nás velké vítězství na poli hokejové diplomacie. Hráčům se budeme snažit vytvořit maximální servis, aby ten náročný program zvládali," řekl viceprezident klubu Jan Czudek.

Už nyní na startu extraligové sezony má ale mužstvo problémy se zdravím klíčových hráčů. Na marodce jsou Vladimír Roth, Martin Růžička i Jiří Polanský, s drobnějším zraněním se potýká Bukarts. "Roth je po operaci a mohl by se vrátit do dvou měsíců. Růžička má nohu v sádře a jeho návrat se plánuje mezi čtyřmi až šesti týdny," povzdechl si Varaďa před páteční premiérou ve Zlíně.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď