Trenér Kučera nahradil v Teplicích odvolaného Hejkala

foto Fotbalový trenér Radim Kučera (na snímku z 4. ledna 2018).

Teplice - Novým trenérem fotbalistů Teplic se stal Radim Kučera. Na lavičce 15. celku prvoligové tabulky nahradil Stanislava Hejkala, který skončil po nedělní domácí porážce 0:1 s pražskou Spartou. Severočeský klub o tom informoval na svém webu.

Kučera při posledním klubovém angažmá vedl druholigovou Jihlavu, odkud odešel po minulé sezoně. V nejvyšší soutěži šestačtyřicetiletý kouč zatím působil v Ostravě od června 2017 do března 2018. Kučera by měl i po nástupu do Teplic zůstat asistentem trenéra u české reprezentace do 20 let.

"Jsem rád, že mě Teplice oslovily, a věřím, že posuneme mužstvo nahoru. Vím, že nás čeká těžší začátek vzhledem k losu i zraněním a nemocem. Budeme muset zmobilizovat všechny síly a udělat do zimy co nejvíce bodů, aby jaro nebylo v totální hektice," řekl Kučera.

Trenér Teplic Stanislav Hejkal. Teplický tým prohrál poslední čtyři ligové zápasy. V aktuálním ročníku "Skláři" v devíti kolech utrpěli sedm porážek, získali pouze šest bodů a jsou těsně nad sestupovým pásmem.

"Hledali jsme trenéra, který se nebojí vypjatých momentů a umí také dobře pracovat s mladými hráči. Ty navíc dobře zná i ze svého působení u reprezentační dvacítky, kde je na postu asistenta. Naším cílem je co nejrychlejší posun z pater tabulky, ve kterých se nyní nacházíme, ideálně do její horní poloviny," uvedl sportovní ředitel klubu Štěpán Vachoušek.

Nový hlavní kouč si s sebou přivedl asistenta Josefa Dvorníka a trenéra brankářů Josefa Hanzálka, kteří nahradili Pavla Drska a Kamila Čontofalského. "Je to impulz i pro hráče, tato obměna realizačního týmu. S Pepou Hanzálkem jsem působil ve Znojmě i v Jihlavě, takže znám jeho práci velmi dobře. Pepu Dvorníka znám ještě z hráčské kariéry, mám na něj velmi dobré reference, je to podobná krevní skupina a máme stejný pohled na fotbal," vysvětlil Kučera.

První trénink v Teplicích povede v úterý odpoledne, v neděli se jeho svěřenci představí v Mladé Boleslavi. "Budeme se snažit co nejdříve vtloukat hráčům naši strategii a automatismy, které po nich budeme chtít, aby to co nejrychleji vnímali a chápali," konstatoval bývalý obránce německého Bielefeldu nebo Olomouce.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pondělí 18. ledna 2021

Očekáváme v 17:00 1°C

Celá předpověď