Trampolínové centrum v Praze někdo zapálil, škoda je 20 milionů

foto Pražští hasiči zasahují ve Vysočanech, kde začalo 9. listopadu 2018 večer hořet v trampolínovém centru v Kolbenově ulici. Část konstrukce haly se zřítila a hrozí, že spadne na sousední autoservis. Hasiči nemuseli z budovy nikoho evakuovat, uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Policie doporučuje lidem žijícím v okolí místa požáru, aby omezili větrání. U požáru hasičům asistují také policisté, kteří korigují dopravu a zajišťují hasičům příjezdové trasy. Na místě je i záchranná služba se speciálním vozem Atego.

Praha - Páteční požár trampolínového centra v pražských Vysočanech byl založen úmyslně, oznámila policie. Vzhledem ke škodě odhadnuté na 20 milionů korun kriminalisté věc vyšetřují pro podezření z obecného ohrožení. Na webu pražské policie to dnes odpoledne uvedl její mluvčí Tomáš Hulan. O stavu budovy, které při požáru spadla část střechy a hrozí zřícení štítové stěny, rozhodne v příštích dnech statik, uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Trampolínové centrum bylo tři týdny mimo provoz a uvnitř nikdo nebyl. Místo požáru dnes prohlédli vyšetřovatelé se psem vycvičeným na vyhledávání zápalných látek. "Kompletní prošetřování celé události převzali do své kompetence kriminalisté Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. Ti událost prošetřují pro podezření z trestného činu obecné ohrožení," uvedl Hulan.

Možnost vzniku ohně od technické závady vyšetřovatelé vyloučili už dřív. Objekt byl totiž v posledních zhruba dvou týdnech odpojen od veškerých energií.

Hořící budovu o rozměrech 30 krát 50 metrů začali hasiči hasit v pátek po 20:00. V hale hořel převážně molitan a vybavení sportovního centra. Po čase se zřítila část střechy. Z požáru stoupal hustý černý dým. Chemici pražských hasičů a laboratoře z Kamenice nenaměřili zvýšené koncentrace nebezpečných látek v ovzduší. Přesto policie obyvatelům v okolí doporučila, aby omezili větrání svých bytů.

Asi po 90 minutách od vzniku požáru se plameny dál nešířily, stále ale hrozilo zřícení jižní štítové stěny haly. "Po zhodnocení stavu stěny v 00:50 hodiny bylo rozhodnuto, že stržení je v tuto chvíli riskantní. O dalším řešení stavu budovy rozhodne statik během následujících dnů," podotkl Kavka.

Postupně na místě zasahovalo 80 hasičů. Ještě po páteční půlnoci na místě zůstala dvě hasičská družstva a výšková technika kvůli dohašování, uvedl Kavka.

V hale do října působilo centrum Freestyle Kolbenka. Centrum koncem října na facebooku k uzavření haly uvedlo, že majitel haly centrum na jaře požádal o razantní zkrácení nájemní smlouvy. Podle centra chtěl majitel halu zbourat a postavit na místě lukrativnější nemovitost.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je úterý 18. června 2019

Očekáváme v 21:00 23°C

Celá předpověď