Touran a Alhambra - nové verze stálic v segmentu MPV

foto Nový Volkswagen Touran R-Line, model 2015

Volkswagen Touran v Amsterodamu a Seat Alhambra v Barceloně se v červenci představily v nové podobě motoristickým novinářům. Patří do kategorie MPV, tedy Multi Purpose Vehicle - víceúčelový vůz. Mají naplnit představu o dokonalém rodinném automobilu, kdy při cestování s dětmi je třeba hodně místa a odkládacích prostorů.

Pro Touran se od jeho debutu v roce 2003 rozhodlo více než 1,9 milionu lidí. Současná nově vyvinutá generace má být ve všech ohledech lepší, efektivnější, hospodárnější. Nová sklopná sedadla pětimístných a sedmimístných verzí jsou všestranně využitelná a snadno se ovládají, klimatizace Pure Air Climatronic a panoramatické posuvné střešní okno XXL maximalizují komfort, nabídka informačních a zábavních systémů je poprvé s elektronickým zesilováním hlasu, Car Net nabízí progresivní způsoby síťového propojení díky systémům Cam Connect a MirrorLink.

Nový Touran má sériově multikolizní brzdu a systém preventivní ochrany cestujících. Prodloužený rozvor zvětšuje nabídku vnitřního prostoru, pětimístný nabízí s objemem 743 litrů největší zavazadlový prostor ve své třídě. Navzdory výraznému prodloužení vozu byla hmotnost snížena až o 62 kg. Motory TSI a TDI jsou až o 19 % úspornější. Touran s motorem 1.6 TDI s převodovkou DSG spotřebuje údajně pouhých 4,1 l/100 km. Nový Touran nabízí s až devíti airbagy maximální ochranu na všech sedadlech.

Nový Seat Alhambra

Nová generace Seatu Alhambra je zase až o 10 procent úspornější díky zcela novým motorům TSI a TDI. Zůstává v čele svého segmentu nabídkou nových komfortních a asistenčních systémů, které jsou doplněny inovativními funkcemi v oblastech konektivity a informačních a zábavních systémů. Přichází s novou generací informačního a zábavního systému SEAT Easy Connect, vybaveného dotykovým displejem s vysokým rozlišením. Součástí sériové výbavy je také multikolizní brzda. Novinkou v nabídce je systém pro sledování mrtvého úhlu, parkování usnadňuje třetí generace parkovacího asistenta s automatizovaným řízením. Systém adaptivní regulace podvozku DCC mění během milisekund nastavení ventilů v tlumičích, aby charakteristiku tlumení dokonale přizpůsobil aktuální jízdní situaci.

Alhambra může být vybavena třemi řadami sedadel s prostorem pro až sedm osob. Všechna sedadla ve druhé řadě mohou mít integrované dětské sedačky. Sedadla ve druhé a třetí řadě lze snadno sklopit a složit do podlahy, tím vznikne zavazadlový prostor o objemu až 2430 litrů. Několik důmyslně navržených odkládacích schránek umožňuje řádné uložení věcí, zatímco na přání dodávané panoramatické skleněné střešní okno zaplavuje interiér příjemným světlem.

Nový Volkswagen Touran už je u nás v prodeji, ceny se odvíjejí od hranice 555.900 Kč. Nový Seat Alhambra bude u českých prodejců k dispozici od konce července, ceny začínají od 661.900 Kč.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 25. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď