Tottenham v derby porazil 3:0 Arsenal a udržel si naději na Ligu mistrů

foto Fotbalista Tottenhamu Harry Kane (vlevo) a Gabriel z Arsenalu v utkání 22. kola anglické ligy, 12. května 2022 v Londýně.

Londýn - Fotbalisté Tottenhamu porazili ve 22. kole anglické ligy jednoznačně 3:0 londýnského rivala Arsenal a udrželi si naději na Ligu mistrů. Arsenal dvě kola před koncem drží klíčové čtvrté místo v tabulce před dotahujícími Spurs už jen o bod.

"Kanonýři" si mohli postup do elitní pohárové soutěže zajistit v případě dnešního vítězství, měli k němu ale daleko. Skóre otevřel ve 22. minutě z penalty Harry Kane, a než přidal kapitán Tottenhamu v 37. minutě odvážnou "rybičkou" druhou branku, stihl se vyfaulovat hostující Rob Holding.

Obránce Arsenalu dostal ve 26. a 33. minutě karty za zákroky na Son Hung-min a právě korejský reprezentant pojistil dvě minuty po přestávce vítězství Spurs třetím gólem.

Arsenal usiluje o první postup do Ligy mistrů od roku 2016 a čekají ho ještě zápasy proti Newcastle a Evertonu. Tottenham, jenž má pro případ bodové rovnosti výrazně lepší skóre, se střetne s Burnley a sestupujícím Norwichem.