TOP ženami roku 2020 jsou Prokopová, Pešková, Zažímalová

foto Ilustrační foto - Radka Prokopová a František Fabičovic z firmy Alca plast převzali 19. února 2019 v Brně ocenění EY Podnikatel roku 2018 Jihomoravského kraje.

Praha - V anketě TOP ženy Česka roku 2020 zvítězily Radka Prokopová, Daniela Pešková a Eva Zažímalová. Spolumajitelka a výkonná ředitelka společnosti Alca plast Radka Prokopová obhájila titul v kategorii Podnikatelka a předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová byla znovu nejúspěšnější v kategorii Veřejná sféra. Členka představenstva České spořitelny Daniela Pešková se stala nejúspěšnější manažerkou. Výsledky 16. ročníku ankety dnes zveřejnilo pořádající vydavatelství Economia.

Cílem ankety je zviditelnit úspěšné ženy ze soukromé i veřejné sféry. Jejich příběhy mají inspirovat a také upozorňovat na témata, jako jsou rovné pracovní příležitosti a působení žen na postech s rozhodovacími pravomocemi. "Jsem přesvědčena, že inspirativní příklady úspěšných žen jsou v nápravě genderových nerovností a stereotypů silnější zbraní než třeba kvóty," uvedla patronka projektu TOP ženy Česka Michaela Bakala.

V kategorii Start-up uspěly zakladatelka společnosti Skinners Michaela Matějková, zakladatelka společnosti Fondee Eva Hlavsová a zakladatelka společnosti Recombee Gabriela Takáčová.

Kritéria výběru pro hlavní kategorie, podle kterých odborná porota hodnotí jednotlivé nominované ženy, jsou vliv, výkon, podnikatelský příběh, společenský přínos. U kategorie start-up jde především o inovativnost, schopnost oslovit investory a o potenciál růstu.

V porotě zasedly osobnosti z českého byznysu a veřejné sféry. Mimo jiné řídící partnerka společnosti EY v Česku a pro střední a jihovýchodní Evropu Magdalena Souček, řídící partner společnosti Havel & Partners Jaroslav Havel, bývalá ministryně životního prostředí a předsedkyně Technologické agentury ČR a v současné době konzultantka Rut Bízková či generální ředitel České televize Petr Dvořák.  

Do síně slávy byly uvedeny podnikatelka a majitelka společnosti Petrof Zuzana Ceralová Petrofová a generální ředitelka AURES Holdings Karolína Topolová, jejíž holding zastřešuje značky AAA Auto, Mototechna, Auto-Diskont a AuresLab.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 1. března 2021

Očekáváme v 3:00 3°C

Celá předpověď