Tomáš Klus natáčí album Klusymfonie s Janáčkovou filharmonií

foto Zpěvák a skladatel Tomáš Klus.

Ostrava - Zpěvák Tomáš Klus natáčí album Klusymfonie s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Na listopad plánují společné stejnojmenné turné. Vystoupí například v Ostravě či Bratislavě. ČTK to za organizátory řekla Vladana Drvotová.

Spolupráce Tomáše Kluse, jeho kapely Cílová skupina a Janáčkovy filharmonie Ostrava začala loni v únoru koncertem v Dolní oblasti Vítkovice. V létě pak orchestr se zpěvákem vystoupil i na festivalu Štěrkovna Open Music. Už tehdy vznikala myšlenka na pokračování spolupráce ve formě nahrávky a turné.

"Album se v prodeji objeví v průběhu listopadu zároveň s připravovaným turné. Čekání na novou desku i její koncertní verzi příznivcům Tomáše Kluse a filharmoniků zpříjemní klip k jedné z písní, který vznikl během nahrávání desky a bude v dohledné době zveřejněn," doplnila Drvotová.

První koncert turné se připravuje na 26. listopadu a hudebníci ho zahájí v Multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice. Následovat budou koncerty v Brně, Bratislavě, Pardubicích a Praze.

Autorem nevšedních aranží písní na albu Klusymfonie, včetně dosud nikdy nehraných úprav novinek z alba Spolu, je člen Cílové skupiny, skladatel a baskytarista Jan Lstibůrek. "Absolutní volnost, kterou jsem pro tvorbu symfonických aranží od Tomáše dostal, je skvělá a zároveň zavazující. Snažili jsme se na skladby podívat novou optikou. Ne jenom připsat další nástroje, ale většinu písní nově vystavět tak, jako kdyby přímo pro setkání Cílové skupiny s Janáčkovou filharmonií vznikaly," řekl.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je neděle 22. září 2019

Očekáváme v 1:00 10°C

Celá předpověď