Tokijská zoo poprvé předvedla veřejnosti nová pandí dvojčata

foto Zoologická zahrada v japonské metropoli Tokiu dnes poprvé představila veřejnosti dvojčata pandy velké, která se v zoo narodila koncem června.

Tokio - Zoologická zahrada v japonské metropoli Tokiu dnes poprvé představila veřejnosti dvojčata pandy velké, která se v zoo narodila koncem června. Návštěvníci, kteří mohli mláďata na krátkou dobu spatřit, byli vybráni v loterii, informovala agentura AP.

Fotogalerie

Zoologická zahrada ve čtvrti Ueno je od úterý zavřená kvůli nárůstu případů nákazy koronavirem v Japonsku v souvislosti s šířením vysoce infekční varianty omikron. Do pátku budou mít ale vybraní zájemci možnost prohlédnout si výběh s pandami, v němž si první krůčky zkouší mladý sameček Siao Siao a jeho sestra Lej Lej. Každý den se na ně bude moci podívat 1080 návštěvníků.

V přípravě na setkání s veřejností umístili ošetřovatelé nejprve mláďata spolu s matkou do obytných prostor, kde je vystavili zvukům z rádia, aby si zvykla na hluk a hlasy lidí. Přístup návštěvníků k výběhu pand je denně omezen na dvě hodiny dopoledne.

Mláďata, která po narození vypadala jako malá růžová klubíčka, teď váží jako běžné batole a mají již charakteristickou černobílou srst. Podle ošetřovatelů dvojčata ráda lezou po stromech a hrají si spolu s dřevěnými hoblinami na zemi.

Ve volné přírodě žije asi 1800 pand velkých, převážně v bambusových lesích v hornatých oblastech Číny. Zhruba 600 dalších žije v zoologických zahradách a odchovných střediscích po celém světě. Všechny pandy však jsou do zahraničí fakticky jen zapůjčeny a zůstávají majetkem Číny stejně jako mláďata, která se v zahraničí narodí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je středa 19. ledna 2022

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď