The Killers mají klip k protitrumpovské písni, režíroval ho Lee

foto Ilustrační foto - Americká hudební skupina The Killers. Zleva Mark Stoermer, Brandon Flowers, Dave Keuning a Ronnie Vannucci.

Las Vegas - Americká rocková skupina The Killers zveřejnila nový klip ke své písni Land of The Free (Země svobodných), která je protestem proti plánu prezidenta Donalda Trumpa postavit zeď na hranici s Mexikem. Video, které ukazuje drobné výseky ze života migrantů mířících do Spojených států, režíroval slavný filmař Spike Lee.

Členové kapely dali režisérovi při tvorbě klipu naprostou volnost a své nové video vnímají jako "hluboce procítěný nářek inspirovaný součanými událostmi a nedávnými tragédiemi ve Spojených státech", citovala hudebníky agentura Reuters. V textu písně se zpívá mimo jiné o "zdi tak vysoké, aby přes ni špinavýma rukama nedosáhli na naše sny" a Spike Lee v klipu zdůraznil právě téma migrace. Sleduje v něm například život v improvizovaných táborech nebo konfrontuje záběry migrantů a pořádkových sil.

Jedenašedesátiletý režisér, herec, dokumentarista, scenárista a producent Lee bývá označován za nejlepšího kronikáře afroamerického života v Americe i provokujícího kritika poměrů. Během své kariéry získal desítky filmových cen i nominací, jeho nejnovější snímek BlacKkKlansman získal loni cenu na festivalu v Cannes, byl nominován na Zlatý glóbus a bude se ucházet i o cenu Bafta. Lee je rovněž oceňovaným tvůrcem hudebních klipů - je například autorem videa k písni Michaela Jacksona This Is It nebo k hitu Cose Della Vita Erose Ramazzottiho.

Pro Trumpa je zastavení ilegální migrace z Mexika klíčovým tématem a již od své předvolební kampaně v roce 2016 slibuje, že na hranici dlouhé 3200 kilometrů nechá postavit bariéru. Kvůli jeho neshodám s demokraty o financování tohoto projektu je už více než tři týdny pozastaven provoz části amerických vládních úřadů, což je nejdelší podobný výpadek v historii USA.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 25. dubna 2019

Očekáváme v 23:00 19°C

Celá předpověď