Tesly nezastavují na “stopkách”

foto Znak automobilky Tesla.

Automobilka Tesla musí zorganizovat svolávací akci pro bezmála 54.000 svých voziel. Jedná se o modely 3, Y, S a X, které byly vyrobeny od roku 2016 do současnosti.

Důvodem pro svolávání jsou stížnosti na to, že exempláře vybavené beta verzí systému FSD (obecně se mu říká Autopilot), nezastavují při jízdě v autonomním módu za značkách Stop. Na základě stížností uživatelů přikázal Národní úřad pro automobilovou bezpečnost Tesle provést tuto akci.

Podle odborníků se problém týká zejména vozidel, ve kterých jsou nainstalovány nejnovější aktualizace FSD – tedy od 10.7 po 10.9. Důvodem výše zmíněného chování vozů je pak možná fakt, že Tesla změnila nastavení systému rekuperace při zpomalování. Chce totiž více využít energii, která se dříve bez užitku měnila v teplo na brzdových destičkách a kotoučích.

Také můžou řidiči využívat nové jízdní režimy – Chill, Average a Assertive. Přitom pouze v režimu Chill opravdu důsledně u značky Stop vůz uvede kola do klidu, zatímco ve zbývajících dvou u ní pouze zpomalí své otáčení.

Vozy Tesla samozřejmě kvůli úpravě tohoto chování nebudou muset zajet do servisů. Výrobce to vyřeší aktualizací software, kterou odešle “vzduchem”. Zatím však Tesla neoznámila, kdy se tak stane.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď