Tesla začne dodávat tahač Semi zákazníkům

foto Elektrický silniční tahač Semi od firmy Tesla.

Těžký elektrický silniční tahač Semi, který automobilka Tesla představila již v roce 2017, se nakonec ještě letos v sériové podobě dostane k zákazníkům.

Na Twitteru to uvedl šéf této americké značky Elon Musk. Potvrdil také, že dojezd tohoto vozidla na jedno nabití by měl činit 500 mil, tedy něco málo přes osm set kilometrů.

Pokud se Muskův slib naplní, dosáhne konečné zpoždění začátku výroby tohoto vozu tři roky. První uvedený termín se vztahoval k roku 2019. Později se několikrát posouval.

Vloni začala najíždět testovací kilometry flotila vozů z předsériové produkce. Musk přesto ještě nedávno tvrdil, že neočekává uvedení nových produktů ještě v letošním roce. Zpoždění projektu Tesla Semi vysvětloval problémy s dodávkami baterií.

Musk zatím neuvedl, kdo si některý z vozů převezme jako první. Mnohé indicie však naznačují, že by to mohl být známý potravinářský koncern PepsiCo.

Jeho představitelé si sto kusů Tesly Semi objednali již v roce 2017. Vloni se také v areálu jedné z jejích továren ve městě Modesto v Kalifornii začal budovat areál s hyperchargery Tesly.

V první fázi by PepsiCo měla převzít patnáct kusů elektrického tahačče.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď