Tesla očekává až půlmiliónové roční prodeje Cybertrucku

foto Elektromobil Tesla Cybertruck Concept.

Elon Musk se dal na sociální síti Twitter slyšet, že práce na zavedení výroby modelu Cybertruck slibně pokračují. Prý to ale nese řadu obtíží, protože to je v mnohých ohledech novátorský projekt. Tesla například musela nakoupit obrovské lisy se silou 9000 tun, protože vůz bude složen z menšího počtu velkých karosářských dílů.

Musk akcionářům slíbil, že roční prodeje tohoto elektrického pick-upu by měly dosahovat čtvrt až půl miliónu kusů. To je hodně ambiciózní číslo, protože celosvětově nejprodávanější pick-upy Fordu řady F zaznamenaly vloni odbyt na úrovni 650.000 kusů a z toho bylo jen 18.000 plně elektrických F-150 Lightning.

Termín zahájení výroby Cybetrucku podle některých zpráv ale možná nakonec zdrží rozhodnutí společnosti Panasonic odložit výrobu pro Teslu vyvíjeného bateriového článku 4680. Podle informací agentury Reuters měla být původně sériová produkce článku zahájena v období mezi letošním dubnem a březnem příštího roku. Nyní je start odložen na termín od dubna do září příštího roku.

Přesný design, technická data i cena modelu Tesla Cybertruck, jehož koncept se představil již před čtyřmi roky, by měly být odtajněny pravděpodobně před koncem letošního roku. Ovšem zdá se, že původně avizovaná cena kolem 40.000 dolarů nebude dodržena a zájemci zaplatí nakonec více.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je středa 31. května 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď