Tesla bude u Berlína vyrábět také baterie a motory

foto Továrna na výrobu elektromobilů Tesla u Berlína.

Továrna na výrobu elektromobilů, kterou Tesla vybudovala nedaleko Berlína, produkuje exempláře Modelu Y teprve necelý rok. Již nyní je ale zřejmé, že v areálu vzniknou také linky na produkci elektromotorů a rovněž vysokonapěťových baterií. Má se tak stát s vysokou pravděpodobností již příští rok. Potřebné prostory jsou již vybudovány a nyní se vybavují potřebnými technologiemi.

V současnosti se do berlínských Modelů Y montují motory a baterie vyrobené v Číně. V Berlíně by měly vznikat již baterie tvořené články 4680. Tento typ oproti dosud používaným menším článkům je podle odborníků levnější na výrobu a také méně zatěžuje životní prostředí.

Baterie v Teslách samozřejmě poté budou obsahovat menší počet těchto článků v porovnání se současným stavem.

Zatím se ještě dolaďuje výrobní technologie. Až se tak stane, začne Tesla tento typ vyrábět v různých svých továrnách na celém světě.

V současné době se v Berlíně montuje každý týden zhruba 1500 kusů Modelu Y. Po dosažení plné kapacity by jich mělo sjíždět z linky každých sedm dní přibližně deset tisíc. Roční kapacita této Gigafactory tedy dosáhne půl milionu vozů za rok.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 25. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď