Tesco dostalo v Británii pokutu za prodej prošlých potravin

foto Logo britského maloobchodního řetězce Tesco.

Londýn - Úřady ve Spojeném království vyměřily britské maloobchodní společnosti Tesco pokutu 7,56 milionu liber (227 milionů Kč) za prodej prošlých potravin ve třech obchodech v Bristolu. Informoval o tom server BBC.

Společnost Tesco přiznala 22 případů porušení pravidel pro bezpečnost a hygienu, ke kterým došlo v letech 2016 a 2017. Firma uvedla, že podnikla okamžité kroky k nápravě.

"Zklamalo nás, že se v našich třech prodejnách v letech 2016 a 2017 našlo malé množství prošlých produktů," uvedl mluvčí firmy. "Bezpečnost zákazníků je vždy naší prioritou a tyto incidenty nereprezentují vysoké standardy pro bezpečnost a kvalitu potravin, které v obchodech Tesco očekáváme," dodal.

Firmě Tesco v uplynulém finančním roce klesl zisk před zdaněním téměř o pětinu na 825 milionů liber (zhruba 25 miliard Kč). Důvodem byly mimořádné náklady související s pandemií, které převážily i nad růstem tržeb.

Tesco působí také v České republice, kde patří k největším obchodním řetězcům a také mezi největší zaměstnavatele. Tesco v České republice v roce 2019 provozovalo zhruba 190 prodejen zahrnujících obchodní centra, hypermarkety i menší lokální obchody. Součástí společnosti bylo také 18 čerpacích stanic a franšízová síť Žabka s přibližně stovkou prodejen. Do portfolia firmy patří také oděvní značka F&F, která je dostupná v obchodech Tesco.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 17. května 2021

Očekáváme v 5:00 9°C

Celá předpověď