Tenistky včetně Češek se utkají o Pohár Bille Jean Kingové v listopadu v Seville

foto Ilustrační foto - Zleva kapitán Petr Pála a hráčky Tereza Martincová, Markéta Vondroušová, Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková a Lucie Hradecká pózují 30. října 2021 v Praze po tiskové konferenci českého týmu před finále Poháru Billie Jean Kingové, tenisovým mistrovstvím světa ženských družstev.

Londýn - Sevilla bude v listopadu dějištěm finálového turnaje Billie Jean King Cupu pro dvanáct tenisových družstev včetně Češek. Španělského pořadatele oznámili dnes zástupci tenisové federace ITF. O prestižní pohár se hráčky utkají od 7. do 12. listopadu na tvrdém povrchu.

České tenistky v dubnu v tureckém Beleku porazily Ukrajinu (3:1 na zápasy) a v Seville budou v soutěži dříve známé jako Fed Cup bojovat o dvanáctou trofej. Ještě o sedm více jich mají Američanky, nejúspěšnější tým historie.

V Seville se nejlepší ženské týmy utkají poprvé od roku 2008, kdy se bojovalo v Madridu. Loni v Glasgow triumfovaly Švýcarky. V listopadu se spolu s nimi, poraženými finalistkami Australankami, Češkami a domácím Španělskem zúčastní závěrečného turnaje Francie, USA, Německo, Itálie, Kazachstán, Kanada, Slovinsko a díky divoké kartě Polsko se světovou jedničkou Igou Šwiatekovou.

Losování čtyřčlenných skupin se uskuteční 24. května, do semifinále projdou jen jejich vítězové.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď