Stuttgart (Německo) - Světová jednička Iga Šwiateková po roce opět vyhrála antukový turnaj ve Stuttgartu. Polská tenistka ve finále stejně jako loni porazila Arynu Sabalenkovou z Běloruska, tentokrát si s druhou hráčkou žebříčku poradila 6:3 a 6:4.
Šwiateková na cestě za titulem ztratila jediný set, který ji ve čtvrtfinále sebrala šampionka z roku 2018 Karolína Plíšková. Polka je první hráčkou od roku 2016, jež ve Stuttgartu obhájila titul. Před ní se to naposledy podařilo domácí Angelique Kerberové.
Jednadvacetiletá Šwiateková ve finále čelila jedinému brejkbolu, který odvrátila. Sama soupeřce sebrala podání dvakrát. První sadu rozhodla brejkem za stavu 4:3, ve druhém setu se jí to povedlo hned v úvodní hře.
Sabalenková se tak ani na třetí pokus ve stuttgartském finále nedočkala titulu a pokaždé podlehla světové jedničce. Loni se Šwiatekovou prohrála dvakrát 2:6, v roce 2021 nestačila na Australanku Ashleigh Bartyovou.
Tenisový turnaj žen ve Stuttgartu (antuka, dotace 780.637 eur):
Dvouhra - finále:
Šwiateková (1-Pol.) - Sabalenková (2-Běl.) 6:3, 6:4.
Čtyřhra - finále:
Schuursová, Krawczyková (2-Niz./USA) - Melicharová-Martinezová, Olmosová (3-USA/Mex.) 6:4, 6:1.











