Také Mercedes bude mít vlastní nabíjecí stanice

foto Nabíjecí stanice pro elektromobily značky Mercedes-Benz.

Během letošního podzimu hodlá německá značka Mercedes-Benz otevřít své první nabíjecí huby. Jeden z nich se buduje v americké Atlantě, druhý v čínském Čcheng-tu a třetí v německém Mannheimu.

Po nich mají v rychlém sledu následovat další. Automobilka totiž v oficiální tiskové zprávě oznámila, že do konce roku 2024 budou mít motoristé k dispozici dvě tisícovky ultrarychlých dobíjecích bodů a nejpozději v roce 2030 jich má být více než deset tisíc.

Vybudovány budou v Evropě, v Severní Americe, v Číně a případně i v dalších lokalitách.

Mercedes bude na těchto dobíjecích hubech instalovat stojany s dobíjecím výkonem až 400 kW. Půjde z nich dobíjet elektromobily s nejrůznějšími typy připojovacích konektorů.

Na rozdíl například od podobných dobíječek značky Porsche, které budou vyhrazené pouze pro uživatele jejích vozů, hodlá Mercedes-Benz zpřístupnist své stanice i majitelům elektromobilů jiných výrobců. Ovšem lidé v Mercedesech získají možnost využívat různé výhody. Například rezervovat si čas na konkrétním místě

Přes tuto aktivitu Mercedes neukončí svoji spolupráci na dalších projektech budování dobíjecí infrastruktury. Například v Evropě se jedná o síť Ionity a v USA o obdobném projektu šesti výrobců elektromobilů.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď