Světu elektromobilů letos zatím vládne značka BYD

foto Elektromobil BYD

Poměrně s velkým náskokem vede letošní celosvětové prodeje vozů s elektrickým pohonem čínská značka BYD. Vyplývá to ze statistik portálu EV Volumes. K dispozici jsou ovšem zatím data jen za první dva měsíce tohoto roku.

Zatímco BYD prodal v letošním lednu a únoru přes 181.000 kusů elektrických osobních vozů, druhá Tesla zaostává o 51.000 kusů. Na třetím místě v celosvětové statistice je další čínská společnost – SAIC-GM-Wulling. Ta, stejně jako čtvrtý Volkswagen má však bilanci daleko nižší.

Nejžádanějším elektrickým modelem na světě je letos zatím nadále Tesla Model Y. Druhý je však čínský minivůz Wuling Hong Guang a automobilka BYD má v první desítce ještě dalších 5 (!) modelů. Z aut, které známe také u nás, se do TOP 10 řadí ještě třetí Tesla Model 3 a desátý Volkswagen ID.4.

Zájem o elektrické vozy je na počátku letošního roku opět rekordní. V porovnání s bilancí za loňský leden a únor se letos během těchto dvou měsíců prodalo prakticky dvojnásobné množství (+99 procent) elektromobilů. Do provozu se zaregistrovalo 542.000 vozů, které jsou schopné ujet minimálně desítky kilometrů čistě na elektrický pohon. Bateriové elektromobily mají na tomto množství podíl 6,4 procenta a plug-in hybridy 2,9 procenta. Dohromady si tak obě tyto skupiny vozů připisují na celkovém světovém trhu s novými osobními vozy podíl 9,3 procenta.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 17:00 21°C

Celá předpověď