Šumová si vystřílela evropský bronz i olympijskou účast

foto Evropské sportovní hry, střelba, mix skeet, 28. června 2019 v Minsku. Bronzoví skeetaři Barbora Šumová (vpravo) a Jakub Tomeček.

Lonato (Itálie) - Sportovní střelkyně Barbora Šumová vybojovala bronzovou medaili v disciplíně skeet na mistrovství Evropy v Lonatu a zároveň již šesté účastnické místo pro českou reprezentaci na olympijských hrách v Tokiu.

Čtyřiadvacetiletá skeetařka dnes v Itálii dosáhla životního úspěchu. Do šestičlenného finále postoupila z pátého místa, v bojích o medaile nastřílela 42 bodů a nestačila jen na dvě soupeřky. Titul obhájila Slovenka Danka Barteková, stříbro získala Andri Eleftheriuová z Kypru.

"Je to můj největší úspěch v kariéře a splněný sen. O olympiádě jsem snila, už když jsem začínala střílet, ale přiznám se, že jsem v jeho naplnění ani nedoufala. Teď je skutečností. Po závodě a dopingové kontrole jsem si to ani nestihla užít, teprve mi pomalu dochází, co se mi podařilo," řekla Šumová deníku Právo.

V Lonatu navázala na sobotní úspěch Jiřího Liptáka, jenž vyhrál disciplínu trap. Medaili stejné hodnoty převzala členka brněnské Komety už v červnu na Evropských hrách v Minsku, kde byla třetí v soutěži mixů s Jakubem Tomečkem.

Majitelka řady medailí z ME, světových šampionátů i bronzu z londýnské olympiády Barteková na brokařském mistrovství Evropy získala již čtvrté individuální zlato. Eleftheriuovou porazila o jediný zásah. Protože už Barteková účastnické místo pro OH měla jisté, radovaly se z postupu zbylé dvě medailistky.

"Začátek finále mi vůbec nevyšel, prvních deset ran bylo hrozných. Ale chytila jsem se včas a trefovala, takže z toho byla bronzová medaile a účastnické místo pro olympijské Tokio," dodala Šumová, bronzová medailistka z juniorského MS v roce 2014.

O předchozí účastnická místa pro Tokio se zasloužili z brokařů David Kostelecký a Lipták v trapu, ve skeetu Tomeček a v puškových disciplínách Filip Nepejchal a Nikola Mazurová.

ME ve sportovní střelbě z brokových zbraní v Lonatu:

--------

Skeet:

Ženy: 1. Barteková (SR) 56, 2. Eleftheriuová (Kypr) 55, 3. Šumová, ...v kvalifikaci 18. Šindelářová, 20. Skalická (všechny ČR).

Juniorky: 1. Reichertová (Něm.) 51, 2. Hocková (SR) 50, 3. Buchonovová (Rus.), ...v kvalifikaci 15. Brožková, 18. Mrňová, 21. Zaoralová (všechny ČR).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 14. srpna 2020

Očekáváme v 15:00 29°C

Celá předpověď