Sudy piva otestovaly novou lanovku Dámská na Klínovci

foto Nová sedačková lanovka u sjezdovky Dámská ve skiareálu Klínovec prošla 8. prosince 2019 zátěžovou zkouškou za pomoci dvou stovek padesátilitrových sudů piva.

Boží Dar (Karlovarsko) - Zátěžovou zkoušku dnes podstoupila nová lanovka u sjezdovky Dámská na Klínovci. Jako zátěž pro simulaci plného zatížení lanovky posloužilo okolo 200 sudů piva. Zkoušku ale komplikoval silný vítr a mlha. Pro veřejnost bude lanovka spuštěna se začátkem zimní sezony. Dnes o tom informovala mluvčí areálu Hana Hoffmannová.

Fotogalerie

"Zátěžová zkouška lanovky byla poslední technickou záležitostí, při které jsme neshledali žádné závady. Její kolaudace proběhne příští týden. Teď se bude ještě proškolovat personál, který bude lanovku obsluhovat," řekla Hoffmannová.

Lyžařský areál v těchto dnech zasněžuje, ale provozovatelé zatím nezveřejnili přesný termín, odkdy bude možné na Klínovci lyžovat. "Odhadujeme, že zprovozníme lanovku někdy v půlce prosince. Teď byla pár dní obleva, takže čekáme na ochlazení, abychom mohli dále intenzivně zasněžovat," doplnila Hoffmannová.

Největší lyžařský areál v Krušných horách má nyní podle Hoffmannové novou lanovku až s dvojnásobnou rychlostí, celková jízda se zkrátí o polovinu. Přestože se prodlouží nástupní a výstupní čas ve stanicích, stihne se odbavit až o 800 lidí za hodinu více než u původní lanovky. Nová lanovka má vyhřívané sedačky s oranžovou krycí bublinou typickou pro Klínovec.

Přilehlou modrou sjezdovku Dámská, kterou využívají především začínající lyžaři nebo rodiny s dětmi, minulý rok provozovatelé rozšířili o téměř sto procent. Proto byla výměna lanovky, která je jednou z nejvytíženějších, nevyhnutelným krokem. "Nakonec jsme upustili od odkoupení repasované lanovky a rozhodli se pro komplet novou," řekla dříve Hoffmannová.

Do budoucna plánuje Klínovec vybudovat také lanovku s krycí bublinou na Neklidu, která by měla být šestisedačková. Lyžařský areál Klínovec se se sousedícím lyžařským areálem na Neklidu propojil minulý rok.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama