Subaru Solterra už je za dveřmi

foto Subaru Solterra

Na svátek svatého Martina, tedy 11. listopadu, se oficiálně představí první elektromobil značky Subaru. Dostane jméno Solterra. Automobilka zveřejní kompletní design vozu a zásadní technické údaje. Vyplývá to ze zveřejněné upoutávky na tuto událost.

Fotogalerie

Velké překvapení to však nejspíše nebude. To proto, že vůz jde vlastně “klonem” modelu Toyota bz4X.

V souladu s tradicí značky, která je vnímána jako producent vozů s pohonem všech kol, bude také Solterra automobilem kategorie 4x4. Pokud by bylo beze změny aplikováno pohonné ústrojí z novinky Toyota, tak by auto disponovalo výkonem 215 koňských sil.

Identická nejspíše bude také vysokonapěťová baterie. Ta má v Toyotě kapacitu 71,4 kWh, což podle měřícího laboratorního cyklu WLTP vystačí na ujetí 450 kilometrů.

S modelem Toyota bz4X sdílí Solterra také interiér. Ten již je navíc odtajněný. Je také pravdpěpodobné, že zákazníci Subaru si také budou moci za příplatek nechat namontovat fotovoltaickou střechu, která prodlužuje dojezd. Uvidíme, zda Subaru, stejně jako Toyota, nabídne na baterii tohoto vozu unikátní záruku na deset let, případně 240.000 kilometrů.

Prodej Subaru Solterra má být zahájen v průběhu příštího roku.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je čtvrtek 30. března 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď