Subaru přidá plyn v oblasti elektromobility

foto Ilustrační foto - SUV Subaru Solterra

Japonská značka Subaru zatím nepatří mezi lídry v oblasti elektromobility. Nabízí jeden jediný elektromobil – SUV Solterra, který je navíc v zásadě jen klonem Toyty bz4X

Nyní ale oznámila, že během následujících tří let uvede na trh hned čtyři elektrické crossovery. Vozy budou primárně určeny na americký trh, který z celkových prodejů této automobilky zaujímá podíl 70 procent.

Za pět let, tedy v roce 2028, již Subaru hodlá vyrábět a prodávat čtyři sta tisíc elektromobilů. Kvůli tomu připravuje dvě nové speciální linky na výrobu vozů s čistě elektrickým pohonem. První se vybuduje ve výrobním závodě Oizumi, druhá pak v Yaimě.

S výrobou elektrických vozidel v USA zatím tato značka nepočítá, což je poměrně překvapivé rozhodnutí v souvislosti s tím, že dovážená vozidla nebudou mít nárok na daňové úlevy v této zemi.

Odcházející šéf Subaru Nakamura uvedl, že je přesvědčen, že věrnou zákaznickou základnu Subaru v USA neodradí nedostatek pobídek pro jejich elektromobily.
"Zajímalo by mě, zda si američtí spotřebitelé vybírají svá auta pouze na základě daňových úlev. Naši zákazníci v USA jsou kvalitní zákazníci. Máme vysoký poměr zákazníků, kteří kupují Subaru za hotové. Budeme se snažit nespoléhat pouze na dotační program,“ uzavřel.

Mezi dlouhodobé cíle značky patří dosažení čtyřicetiprocentního podílu elektromobilů v celkových prodejích do konce tohoto desetiletí. Od počátku toho následujícího pak elektrická verze k dispozici ve všech jejích modelových řadách.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je středa 31. května 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď