Studenti z ČVUT navštívili Rochester Institute of Technology v Dubaji

foto

Studentský tým eForce v první polovině února prezentuje na Všeobecné světové výstavě EXPO v rámci rotační expozice s názvem CZ-EX MACHINA své prvním bezpilotní vozidlo. Při této příležitosti pak tým 9. února navštívil i Rochester Institute of Technology, kde tamním studentům představil svou práci.

Fotogalerie

eForce FEE Prague Formula je tým mezinárodní soutěže Formula Student spadající pod Elektrotechnickou fakultou Českého vysokého učení technického v Praze. V roce 2010 se tým eForce stal prvním tuzemským týmem, který postavil formuli s elektrickým pohonem, a v roce 2020 představil jako první a dosud jediný tým také autonomní monopost.

"Jsme moc rádi za příležitost, která se nám na EXPO 2020 naskytla. Setkání s místními studenty a prohlídka prostor kampusu byly nejen zajímavé, ale také v mnohém obohacující a inspirující. Těšíme se na co nejbližší setkání a spolupráci, která může oba týmy posunout kupředu”, uvedl zástupce delegace týmu eForce Ondřej Štogl.

Studenti z Rochester Institutu jsou oproti tomu jediným týmem v Dubaji, který pracuje na návrhu a výrobě plně elektrického vozu Formula Student.

"Toto setkání je pro nás velkým přínosem, protože nám čeští studenti mohou předat své zkušenosti. Přeji si, abychom zůstali v kontaktu a vzájemně spolu sdíleli informace a v budoucnu spolupracovali. Doufejme, že naše další setkání proběhne ještě během jejich pobytu zde, v českém pavilonu, protože máme ještě mnoho otázek“, uvedl bezprostředně po setkání doktor Ghalib Kahwaji, profesor na Rochester Institute of Technology v Dubaji.

První bezpilotní monopost českých studentů si mohou návštěvníci v pavilonu prohlédnout do 13. února. Studentský tým eForce FEE Prague Formula pod záštitou Fakulty elektrotechnické vyvíjí a staví elektrické monoposty už od roku 2010 a v letošním roce světu představí již jedenáctou generaci. Tým se skládá ze 60 studentů bakalářského i magisterského studia, kteří studují zejména na Fakultě elektrotechnické a na Fakultě strojní ČVUT v Praze. V roce 2020 se tým rozrostl o tzv. driverless divizi, která pracovala na samořiditelné formuli ve spolupráci se zbytkem týmu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 4. prosince 2022

Očekáváme v 17:00 4°C

Celá předpověď