Strojírenský veletrh v Brně bude řešit energie a digitální řešení budoucnosti

foto

Praha - Energetická efektivita a digitální řešení pro průmysl budoucnosti budou patřit k hlavním tématům 63. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu. V Brně se v osmi pavilonech sejde 1256 firem z 41 zemí, jak dnes informovali představitelé veletrhu na tiskové konferenci na ministerstvu průmyslu a obchodu v Praze. Veletrh nově začne příští úterý a bude trvat čtyři dny místo dřívějších pěti.

Ke zkrácení veletrhu došlo na základě přání vystavovatelů. "Jde o celosvětový trend. Slibujeme si od toho dosažení větší efektivity a potažmo i drobné úspory," řekl ředitel Veletrhů Brno Tomáš Moravec. Počet firem stoupl oproti loňsku o 20 procent a mezi nejpočetněji zastoupené budou patřit ty z Německa, Slovenska či Francie, uvedli pořadatelé. Poprvé přijedou i zástupci z Finska.

Na energie se zaměří řada vystavovatelů. Ministerstvo obchodu a průmyslu bude v rámci České národní expozice podle svého šéfa Jozefa Síkely (za STAN) prezentovat kroky vlády, kterými bude pomáhat českým firmám zvládnout současné období. Chystá se několik konferencí, například francouzsko-české fórum představí příklady energetických úspor v průmyslu.

V expozici Digitální továrna 2.0 budou exponáty ukazující možnosti řešení digitalizaci výroby. Diskutovat se bude prvně v kulisách Technologického ostrova, který nainstaluje Národní centrum Průmyslu 4.0. Jeho součástí bude 5G průmyslová síť a pivo zde načepuje robot. Novinkou veletrhu jsou prezentace ve virtuálním showroomu, které třeba umožní ukázat exponáty, které nebylo možné instalovat. Navíc osloví návštěvníky, kteří na veletrh nemůžou přijet.

Souběžně s letošním strojírenským veletrhem jako každý sudý rok konají specializované veletrhy IMT, PLASTEX, FOND-EX, WELDING a PROFINTECH.

V roce 2020 musel být strojírenský veletrh kvůli pandemické situaci zrušen. Loňský ročník koronavirus odsunul na listopad a za pět dní ho navštívilo 35.000 lidí, což bylo méně než polovina obvyklé návštěvnosti. Letos se očekává návštěvnost okolo 50.000 lidí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 17:00 8°C

Celá předpověď