Sto tisíc elektromobilů z Mladé Boleslavi

foto PR - Škoda Enyaq IV.

Škoda se již těsně přiblížila k hranici jedné stovky tisíc vyrobených elektromobilů. Jubilejní Enyaq iV by měl sjet z linky v Mladé Boleslavi během několika příštích dní. Automobilka o tom informovala u příležitosti představení nejvyšší výkonové verze svého elektrického SUV.

To, stejně jako již nabízený podobný vůz s tvary kupé-SUV dostane do svého označení ještě zkratku RS.

Dva elektromotory, které zajišťují pohon všech kol, mají dohromady výkon 300 koňských sil. Vůz je schopen vyvinout rychlost až 180 kilometrů v hodině, z nuly na stovku zrychlí během 6,5 sekundy.

Díky baterii s využitelnou kapacitou 77 kWh a příznivé hodnotě součinitele aerodynamického odporu Cx 0,265 je naměřený dojezd na jedno nabití více než pět set kilometrů.

Baterii je možné dobíjet výkonem až 135 kW, díky čemuž lze stav energie zvýšit z 10 na 80 procent kapacity během 36 minut.

Sériová výbava vozu je velmi bohatá. Zahrnuje třeba také svítící masku na přídi, head-up displej, audiosystém s dvanácti reproduktory, centrální displej s úhlopříčkou 13 palců, třízónovou klimatizaci, vyhřívané sportovní sedačky, indukční nabíjení mobilního telefonu i sportovní podvozek.

Speciální režim Trakce umožňuje uzamčení pohonu všech kol v rychlostech do 20 kilometrů v hodině. Díky tomu je možné vyprostit uvízlý vůz třeba ze sněhové závěje nebo z rozbláceného terénu.

  Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 27. září 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď