Stav zraněných z autobusu, který havaroval v Německu, je lepší

foto Několik zraněných si dnes ráno v Německu vyžádala nehoda autobusu společnosti FlixBus, který mířil z Prahy do Hamburku.

Berlín - Stav lidí, kteří byli zraněni v Německu při nehodě autobusu jedoucího z Prahy do Hamburku, je lepší, než se v sobotu zdálo. ČTK to sdělilo české velvyslanectví v Berlíně s odvoláním na místní policii. Příčina nehody dosud není známa.

Fotogalerie

Dvoupatrový autobus společnosti FlixBus havaroval v sobotu v 5:45 ráno na dálnici A24 poblíž Wöbbelinu v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Vozidlo sjelo ze silnice a převrátilo se na bok. Třicítka lidí byla převezena do nemocnic, všichni až na jednoho ale byli ještě v sobotu propuštěni, napsala dnes agentura DPA s odvoláním na mluvčího německé policie.

Německá policie i společnost FlixBus původně informovaly, že tři osoby utrpěly středně těžká zranění. Policie později tento údaj upravila a oznámila, že vážněji zraněn byl jen jeden člověk. Někteří z těch, kteří byli klasifikováni jako lehce zranění, měli pouze oděrky, uvedla dnes agentura DPA.

Společnost FlixBus informovala, že v autobusu bylo 30 pasažérů a dva řidiči. Podle německé policie se jednalo o lidi z Česka, Německa, Británie, Turecka, Rumunska, Albánie, Číny, Indie a Egypta.

Příčina neštěstí se vyšetřuje, podle sobotního vyjádření policejního mluvčího v Rostocku se mohlo jednat o mikrospánek 47letého českého řidiče. Mluvčí FlixBusu Sebastian Meyer již v sobotu DPA řekl, že doby řízení a odpočinku byly při cestě dodrženy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je sobota 19. září 2020

Očekáváme v 11:00 16°C

Celá předpověď