Státní zástupce obžaloval v souvislosti s Dozimetrem policistu a dalšího člověka

foto Soud, právo, zákon, justice - ilustrační foto

Praha - Státní zástupce Pavel Prygl ve čtvrtek podal obžalobu na policistu a dalšího člověka v souvislosti s kauzou Dozimetr. Uvedl to v tiskové zprávě. Policistu žalobce viní ze zneužití pravomoci úřední osoby a neoprávněného přístupu k počítačovému systému, druhého člověka pak z toho, že policistu k trestným činům navedl. Případem se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 8. Podle serveru Novinky.cz se obžaloba týká bratrů Zakaríi a Karíma Nemrahových.

"Obžaloba byla podána na příslušníka Policie ČR jednak pro přečin zneužití pravomoci úřední osoby a jednak pro přečin neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. Na civilní osobu pak pro tytéž přečiny, jichž se však dopustila formou návodu," uvedl Prygl.

Podle dřívějších informací serveru Aktuálně.cz policista Karím Nemrah z pražské hospodářské kriminálky pro obviněné v kauze Dozimetr lustroval vozidla. S žádostí, aby ověřil původ aut, u kterých se skupina obávala, že ji sledují, se na něj podle kriminalistů obrátil jeho bratr Zakaría Nemrah. V jednom případě policista zjistil, že jde o vozidlo se skrytými údaji, tedy o vozidlo patřící České republice určené pro "zvláštní režim užívání". Podle webu šlo o vůz ministerstva vnitra.

V hlavní větvi kauzy Dozimetr bylo obviněno víc než deset lidí. Policisté tvrdí, že organizovaná skupina v čele s podnikatelem Michalem Redlem systematicky obsadila klíčové pozice v pražském dopravním podniku tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat výběrová řízení s cílem získat od vítězných firem úplatky. Jedním z obviněných je i někdejší vlivný pražský politik Petr Hlubuček.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď