Stát vypsal tendr na výrobu registračních značek za 462 mil. Kč

foto Ilustrační foto - Tisíce registračních značek automobilů vyřazují z depozitu úředníci v Ústeckém kraji. Rozstříhat nebo slisovat musí ty, k nimž se řidiči do konce roku nepřihlásili. Snímek byl pořízen 5. ledna v depozitu registru vozidel Magistrátu města Ústí nad Labem.

Praha - Ministerstvo dopravy vypsalo výběrové řízení na firmu, která bude od listopadu dodávat registrační značky pro auta. Zakázka je na šest let a její předpokládaná hodnota je 462 milionů korun bez DPH. Vyplývá to z dokumentace, kterou úřad zveřejnil na svém webu a na kterou dnes upozornil server Zdopravy.cz. Současným dodavatelem značek, označovaných jako SPZ, je společnost SPM - Security Paper Mill. Stát s ní podepsal čtyřletou smlouvu v roce 2016.

Jediným kritériem pro výběr vítěze je nejnižší cena a zakázka řeší všechny typy registračních značek včetně těch na přání. Proti současné smlouvě s dodavatelem značek chybí povinnost doplnit tabulky ochranným hologramem, upozornil server Zdopravy.cz.

Podle dosavadní smlouvy ohledně registračních značek firma SPM dodává jednu tabulku za 45 korun. Před touto smlouvou stát platil v průměru 77 korun za tabulku, předtím byla cena ještě vyšší, přesahovala stokorunu. Tabulky pro registrační značky tehdy dlouhodobě dodával státu jediný dodavatel, kterým byla společnost Hicon, tendru před čtyřmi lety se ale nezúčastnila. Hicon měl s ministerstvem dopravy smlouvu od roku 2001, kdy správa značek na úřad přešla z ministerstva vnitra.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je sobota 29. února 2020

Očekáváme v 11:00 6°C

Celá předpověď