Startuje nová sezona ME tahačů, Lacko chce útočit na medailové pozice

foto Jezdci týmu Buggyra (zleva) Téo Calvet z Francie a Adam Lacko z ČR.

Misano (Itálie) - Na okruhu v italském Misanu o víkendu začne nová sezona mistrovství Evropy v závodech tahačů a na startu nebude tradičně chybět ani český tým Buggyra ZM Racing. Jeho barvy budou stejně jako v minulých letech hájit Adam Lacko a Francouz Téo Calvet a ambice jsou jasné: Lacko chce usilovat o medailové pozice a v ideálním případě získat podruhé v kariéře evropský titul.

"Chceme přivézt ty nejlepší výsledky. Máme dva výborné piloty a vylepšený vůz. Došlo ke změnám na nápravě i na brzdném systému. Přidali jsme na výkonu motoru, ale zároveň držíme životnost. Tyto kroky by nás měly posunout zase o kousek kupředu. Cíl u Adama je jasný, útočit na nejvyšší příčky. Samozřejmě bychom chtěli získat titul, ale takových je na startovní listině hodně," uvedl manažer Buggyry pro komunikaci Jan Kalivoda.

Lacko obsadil v minulé sezoně celkově třetí místo, když zaostal za suverénním šampionem Norbertem Kissem z Maďarska o 73 bodů. "Časy v testech byly dobré, ale všechno se vždycky ukáže až v Misanu. Myslím si, že jdeme správnou cestou. Jako každý rok jsou ambice jasné: na konci sezony stupně vítězů. Vždycky bojujeme o tu nejvyšší příčku, ale nebude to jednoduché. Konkurence je silná a stále se zmenšují rozestupy," podotkl Lacko, který mezi trojicí nejlepších v konečném hodnocení ME nechyběl od roku 2015.

Šampionát tahačů by se v letošním roce měl vrátit po koronavirových omezení k "normálu". Zatímco předloni se jely jen dva podniky - a mistr se vůbec nevyhlašoval - a loni se konalo šest závodů, letošní sezona má opět osm dílů. Její součástí je tradičně Czech Truck Prix na začátku září na okruhu v Mostě.

Vedle Lacka a obhájce titulu Kisse se budou chtít do bojů o celkové prvenství zapojit šestinásobný mistr Evropy Jochen Hahn, jeho krajané Sascha Lenz, Steffi Halmová nebo španělský veterán Antonio Albacete. Do celého seriálu je přihlášeno celkem patnáct pilotů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 5. července 2022

Očekáváme v 21:00 20°C

Celá předpověď