Stanice na výměnu baterií si řidiči Nio oblíbili

foto Ilustrační foto - Elektromobil čínské značky Nio

Plných šedesát procent uživatelů vozů čínské značky Nio dává podle interního průzkumu automobilky přednost zajetí pro výměnu vybité baterie za nabitou před připojením vozu k dobíjecímu zařízení.

Značka Nio je v současnosti jediná, která má ve svých vozidlech zabudované trakční baterie takovým způsobem, aby je bylo možné ve speciálních stanicích během pěti minut vyjmout a vyměnit za jiné.

Na počátku dubna Nio oslavilo provedení již dvacetimiliónté výměnné operace. Nová, již třetí generace těchto stanic, zvládá za 24 hodin uskutečnit 408 výměn. To je o třetinu více než u druhé generace.

Do konce letošního roku hodlá automobilka uvést do provozu dalších tisíc svých výměnných stanic. V Evropě pak sedm desítek.

Uživatelé za výměnnou operaci nic neplatí. Ovšem můžou k nim zajíždět pouze ti, kteří si auto zakoupili „bez baterie“ a tu si pak za měsíční poplatek pronajímají. Ti, kteří zvolili variantu pořízení kompletního vozu, pak službu výměny baterií využívat nemůžou.

Nio v současné době buduje další továrnu na výrobu těchto výměnných stanic v Maďarsku. I díky tomu chce splnit svůj cíl – mít do konce roku 2025 po celém světě v provozu čtyři tisíce těchto zařízení.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď