Spring Breakers

foto Spring Breakers

Pod názvem Spring Breakers uvede Blue Sky Film Distribution 21.března do českých kin dlouho očekávaný snímek režiséra Harmony Korinea.

Film vypráví příběh čtyř sexy středoškolaček, které se rozhodnou vyloupit fast food, aby měly peníze na krátkou jarní dovolenou. Jenže to je jenom začátek. Při oslavách v motelovém pokoji se zábava zvrhne a překročí zákonnou hranici. Dívky jsou zatčené a stanou před soudem. Pouze v bikinách se ocitnou v soudní síni, kde za ně překvapivě zaplatí kauci nechvalně proslulý místní gangster Alien (James Franco). Alien vezme dívky pod svá křídla a začíná ta nejdivočejší jarní jízda, co pamatují. Na oko drsný Alien má i citlivou stránku, a tak si ho mladé školačky zamilují a vydávají se společně na prázdniny, které by dokázal takto vylíčit jedině Harmony Korine. Stejně jako v případě filmů Kids či Gummo Korine rozmetává naše očekávání a zavádí nás do bizarního podsvětí, kde jsou všichni ve hře.

Spring Breakers 2012

V hlavních rolích se představí Selena Gomez, Ashley Benson, Vanessa Hudgens, Rachel Korine a James Franco.

"Nejdřív jsem měl představu holek v bikinách a s bouchačkami. Pak jsem se ptal sám sebe, kde by člověk mohl takové holky vidět. A řekl jsem si, že jedině na jarních prázdninách. Pak jsem se celé té představě smál a trochu o tom přemýšlel a zalíbil se mi nápad, že by ty holky cestovaly na Floridu. Takhle to začalo, ale pak se to začalo vyvíjet v něco okrajovějšího, v něco temnějšího, hrozivějšího a nebezpečného", říká k prvotnímu nápadu režisér Harmony Korine.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je úterý 28. září 2021

Očekáváme v 5:00 14°C

Celá předpověď