Správa železnic letos zprovozní 49 km zmodernizovaných tratí

foto Rekonstrukce železniční trati. Ilustrační foto.

Praha - Správa železnic letos plánuje zprovoznit téměř 49 kilometrů zmodernizovaných tratí, dalších až 107 kilometrů pak chce začít rekonstruovat. Zabezpečit chce také desítky přejezdů, které doplní kamerovým systémem na zjišťování dopravních přestupků. Celkem organizace plánuje letos zahájit nebo dokončit více než 75 staveb na železniční síti s náklady vyššími než 30 milionů korun za každou stavbu. Dnes o tom organizace informovala v tiskové zprávě.

Na rekonstruovaných tratích by se podle organizace měly zvýšit počty stanic, zastávek a také výpravních budov, které budou přístupné i pro handicapované.

"Úspěšně pokračuje další příprava významných investičních akcí. Řadí se k nim například stavby projektu železničního spojení Prahy, Letiště Václava Havla a Kladna, kde jsme u některých postoupili k přípravě dokumentací pro stavební povolení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

K dalším významným stavbám, které letos budou zahájeny, patří modernizace železničního pardubického uzlu či rekonstrukce stanice ve Vsetíně. Vybraný bude také zhotovitel rekonstrukcí tratí Velim - Poříčany a mezi Dětmarovicemi, Petrovicemi u Karviné až ke státním hranicím s Polskem. Pokračovat se bude také v přípravě vysokorychlostních tratí.

Opravy budou také pokračovat na úsecích, kde kvůli špatnému stavu trati hrozí výluky. Jde například o trati Přerov-Chropyně, Rakovník -Domoušice, Petrohrad-Kryry a oprava trakčního vedení na pražské železnici mezi Vršovicemi, Krčí a Radotínem.

Další investice plánuje Správa železnic poskytnout na zabezpečení přejezdů. Na 16 přejezdech organizace nasadí kamerové systémy se softwarem na zjišťování dopravních přestupků. Záznamy z nich následně bude moci využívat policie. Software doplní i do už zavedených kamerových systémů na dalších 14 přejezdech. Vedle toho bude Správa železnic ověřovat i další možná technická zabezpečení přejezdů, například u nových závor.

Správa železnic, která se letos přejmenovala z původního názvu Správa železniční dopravní cesty, má na starosti také správu a provoz nádražních budov. Letos plánuje rekonstrukce 116 staveb, přípravu dalších 55 budov pak chce zahájit. Modernizace a jejich přípravy by měly stát více než 1,7 miliardy korun.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je sobota 29. února 2020

Očekáváme v 11:00 6°C

Celá předpověď