Spor Havlové s Bauer Media se nás netýká, tvrdí Mafra

foto Ilustrační foto - Herečka Dagmar Havlová.

Praha - Vyřešit spor s herečkou Dagmar Havlovou o sedm let starý nepravdivý článek musí společnost Bauer Media, uvedla mediální skupina Mafra. Ta převzala aktivity vydavatelství Bauer Media v Česku teprve loni, a spor se jí proto netýká, sdělila ČTK Miloslava Nováková z vedení Mafry. Soud přiznal v úterý Havlové čtyřmilionové odškodnění za tvrzení v článku z března 2012, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

"Naše společnost převzala aktivity Bauer Media až v roce 2018, a proto se nás tento spor netýká," uvedla pro ČTK Nováková. Soudní spor podle Mafry zůstal k řešení společnosti Bauer Media v.o.s. Její vyjádření se ČTK dosud získat nepodařilo.

Text nazvaný "Skandální zvěsti o Dáše Havlové. Šokující nařčení - Tajné rande v lázních" vyšel v bulvárním časopisu Pestrý svět v březnu 2012. Článek tvrdil, že Havlová dorazila 16. prosince 2011, tedy jen dva dny před Havlovou smrtí, společně s milencem do zamluveného hotelu ve Františkových Lázních. Zprávu označila za nepravdivou jak Havlová, tak i její údajný partner František Loukota, jehož fotografii s Havlovou časopis otiskl.

Havlová požadovala odškodnění celkem pět milionů korun. V listopadu 2015 jí pražský městský soud přiřkl odškodné 1,2 milionu korun a konstatoval, že údaje publikované v článku byly nepravdivé a neověřené.

Vrchní soud v úterý odškodnění Havlové zvýšil na čtyři miliony korun. Verdikt je pravomocný. Částka výrazně převyšuje sumy, které soudy v obdobných případech obvykle přiznávají za porušení práva na ochranu osobnosti.

"Došlo k extrémnímu zásahu do práv na ochranu osobnosti žalobkyně (Havlové) v extrémních okolnostech. Shodli jsme se na tom, že ještě závažnější okolnosti si neumíme představit," odůvodnil rozsudek předseda odvolacího senátu Jiří Macek.

Mediální skupina Mafra, patřící do holdingu Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše, převzala vydavatelské aktivity skupiny Bauer Media Group v České republice a na Slovensku loni. Mafra díky tomu významně rozšířila své produktové portfolio zejména v oblasti lifestylových časopisů, jako je například Esquire, Cosmopolitan či Harper's Bazaar.

Vlajkovou lodí Mafry je deník Mladá fronta Dnes, druhým deníkem ve skupině jsou Lidové noviny. Kategorii bezplatných tištěných titulů zastupuje deník Metro a regionální týdeník 5plus2. Zpravodajské portfolio doplňují zpravodajský web iDNES.cz nebo server Lidovky.cz.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pondělí 27. ledna 2020

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď