Splátky odložené kvůli koronaviru se v registru Solus neobjeví

foto Bankovky, peníze, české koruny, finanční past, dluhy - ilustrační foto.

Praha - Klientům, kteří se dohodnou se svým věřitelem na odkladu úhrady splatných závazků v souvislosti s pandemií koronaviru, nehrozí zápis do negativních registrů sdružení Solus. I přes složitou situaci Solus doporučuje, aby klienti se svým věřitelem aktivně komunikovali a hledali společně řešení. Sdružení to sdělilo ČTK.

"Členové sdružení vždy mají zájem aktivně se svými klienty řešit případné potíže s úhradou závazků, které vyplývají z uzavřených smluv. S ohledem na aktuální situaci přicházejí s dalšími vstřícnými návrhy. Je však nezbytné, aby klienti své věřitele o případných finančních problémech včas informovali," uvedl tajemník sdružení Jan Stopka.

Ke konci roku 2019 evidovalo sdružení v největším registru dlužníků v ČR, který sleduje závazky po splatnosti u spotřebitelů, 6,4 procenta dospělých občanů ČR. Celkový dluh po splatnosti evidovaný u těchto 567.000 občanů dosáhl takřka 47 miliard korun.

Sdružení vzniklo v létě 1999. Do jeho činnosti je aktuálně zapojeno 60 společností, které poskytují služby spotřebitelům v oblasti bankovních úvěrů a stavebního spoření, nebankovních půjček, telekomunikačních služeb, distribuce energií, P2P půjček a v obchodu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je středa 21. října 2020

Očekáváme v 11:00 10°C

Celá předpověď