Spiegel: Merkelová podporuje hardwarovou úpravu starších dieselů

foto Ilustrační foto - Německá kancléřka Angela Merkelová

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová podporuje požadavek na hardwarovou úpravu emisních systémů starších naftových automobilů. Informoval o tom dnes německý list Der Spiegel. Podle zdrojů agentury Reuters bude Merkelová na toto téma v neděli jednat s ministrem dopravy Andreasem Scheuerem a představiteli automobilového průmyslu.

Merkelová podle listu pověřila Scheuera nalezením právního řešení, které by vozům s emisní normou Euro 5 umožnilo vyhnout se zákazům jízdy starších naftových aut zaváděným v některých částech německých měst.

Postoj německé vlády k řešení tohoto problému podle agentury Reuters není jednotný. Hardwarové úpravy, které by si vyžádaly náklady kolem 3000 eur (téměř 77.000 Kč) na jeden automobil, prosazuje německé ministerstvo životního prostředí. Ministerstvo dopravy naopak upřednostňuje zavedení pobídek pro výměnu starších naftových aut za nové.

Mluvčí německé vlády Steffen Seibert dnes potvrdil, že Merkelová hodlá do konce září vládní postoj k této otázce sjednotit. O nutnosti snížit emise oxidu dusičitého (NO2) úpravou naftových aut se v Německu mluví kvůli tomu, že zhruba 70 německých měst loni překročilo maximální povolené hodnoty NO2.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je čtvrtek 27. června 2019

Očekáváme v 7:00 24°C

Celá předpověď