Sparta zakáže fanouškům, kteří rasisticky uráželi hráče Monaka, vstup na zápasy

foto Ilustrační foto - Úvodní utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů: AC Sparta Praha - AS Monako, 3. srpna 2021 v Praze. Zleva Adam Karabec ze Sparty a Aurélien Tchouameni z Monaka.

Monako - Fotbalová Sparta identifikovala fanoušky, kteří minulé úterý v úvodním domácím zápase 3. předkola Ligy mistrů s Monakem rasisticky uráželi soupeřova hráče Auréliena Tchouaméniho, a zakáže jim vstup na všechna utkání pražského týmu. Letenští podle klubového webu současně podávají trestní oznámení. Sparťany v úterý čeká odveta na stadionu účastníka francouzské ligy.

Hráči Monaka i trenér Niko Kovač si stěžovali u rozhodčího Michaela Olivera na chování sparťanských diváků vůči záložníkovi tmavé pleti Tchouaménimu po jeho úvodním gólu z 37. minuty. Hlasatel domácí příznivce upozornil, že v případě opakování rasistických urážek hrozí ukončení zápasu. Po zhruba tříminutové pauze se pokračovalo ve hře, ale po závěrečném hvizdu se opět z "kotle" ozvaly skřeky. Favorizované Monako zvítězilo 2:0.

Sparťanští fotbalisté se rozloučili pouze s fanoušky na hlavní tribuně, ke "kotli" na děkovačku se nevydali. K němu po chvíli zamířil pouze kapitán Bořek Dočkal, který se snažil na diváky apelovat. Radikálním příznivcům během poločasové přestávky domlouval i bývalý sparťanský kapitán David Lafata. Disciplinární komise UEFA ve čtvrtek se Spartou zahájila řízení. Pražskému klubu vedle finančního trestu hrozí i částečné nebo úplné uzavření stadionu.

"Velmi nás mrzí, že k tomuto incidentu došlo," uvedla na svých internetových stránkách Sparta, která po analýze nahrávek z klubového kamerového systému odhalila viníky. "Tito návštěvníci stadionu byli díky bezpečnostnímu systému identifikováni a v blízké době jim bude po ukončení všech nezbytných kroků doručen zákaz vstupu na všechna utkání AC Sparta Praha. Klub zároveň podává trestní oznámení," napsali Letenští v prohlášení, kde také zdůraznili, že se dlouhodobě vymezují proti rasismu a všem ostatním typům diskriminace.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pondělí 16. května 2022

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď