Sparta prodloužila s brankářem Nitou smlouvu do roku 2023

foto Ilustrační foto - Utkání 13. kola první fotbalové ligy: SFC Opava - Sparta Praha, 20. ledna 2021 v Opavě. Brankář Sparty Florin Nita.

Praha - Fotbalová Sparta prodloužila smlouvu s brankářem Florinem Nitou. Třiatřicetiletý rumunský reprezentant bude na Letné vázán do roku 2023, původní kontrakt by mu vypršel po sezoně. Pražský klub o tom informoval na svém webu.

Nita přišel do Sparty na začátku roku 2018 z bukurešťského celku FCSB. Zpočátku byl volbou číslo jedna, pak nějaký čas dělal náhradníka Milanu Hečovi. Loni v listopadu si rumunský gólman znovu vybojoval pozici jedničky a od té doby je velkou oporou Pražanů.

"Je to skvělý krok pro mě i mou rodinu a doufám, že budu pokračovat v podobných výkonech. Rozhodnutí pokračovat jsem probíral i s rodinou a jsem moc rád, že ve Spartě zůstávám další dva roky," řekl Nita v rozhovoru pro klubovou televizi. "Chci, abychom dosáhli dobrých výsledků a postoupili do Ligy mistrů," doplnil zkušený brankář.

Bukurešťský rodák se stal velkým oblíbencem sparťanských fanoušků. Část z nich založila skupinu Florin Nita gang a podporovala ho speciálními choreografiemi při domácích zápasech.

"Chtěl bych jim poděkovat, protože oceňují moji práci a dávají najevo, jak mě mají rádi. Doufám, že spolu budeme mít i nadále dobrý vztah," prohlásil Nita.

V české nejvyšší soutěži odehrál 67 utkání a připsal si 29 čistých kont. Nita se pětkrát objevil v brance rumunského národního týmu, během března odchytal všechny tři duely kvalifikace mistrovství světa.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je středa 21. dubna 2021

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď