Španělský tenista Alcaraz se vrátil na první místo světového žebříčku

foto Španělský tenista Carlos Alcaraz.

Londýn - Dvacetiletý španělský tenista Carlos Alcaraz se vrátil na první místo světového žebříčku. V čele pořadí ATP vystřídal vítěze rekordních 22 grandslamů Novaka Djokoviče. Srbská hvězda klesla až na třetí místo, když se před ni dostal ještě vítěz Masters v Římě Daniil Medveděv z Ruska.

Alcaraz je na první příčce potřetí. Poprvé se na ni dostal loni v září v 19 letech po triumfu na US Open jako nejmladší jednička v historii a držel ji 20 týdnů do ledna. Podruhé se do čela posunul v březnu a vedení uhájil dva týdny.

Z pozice světové jedničky vstoupí Alcarat do Roland Garros, které začne 28. května. Španělský tenista by na pařížském grandslamu rád navázal na krajana Rafaela Nadala, jenž na French Open získal rekordních 14 titulů. Letos kvůli zdravotním problémům bude chybět.

Jediným českým zástupcem v první stovce mužského žebříčku je Jiří Lehečka na 40. místě. Nejvýše postavenou Češkou je Petra Kvitová na desáté příčce. Barbora Krejčíková je třináctá, šestnácté místo patří Karolíně Plíškové.

Světovou jedničkou ve čtyřhře je nadále Kateřina Siniaková, Krejčíková klesla z druhé pozice na čtvrtou. Pořadí dvouhry stále s náskokem vede Iga Šwiateková z Polska.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď