Španělský klub squashe se omluvil za vibrátor pro vítězku turnaje

foto Veletrh erotické kultury Erotica sex.

Madrid - Španělský squashový klub se nechtěně stal předmětem debat, když nejlepším hráčkám každoročního turnaje dal jako cenu kromě trofeje i vibrátor, přípravky na odstraňování chloupků a brusku na ztvrdlou kůži na nohou. Na svých internetových stránkách o tom informuje Newsweek. Klub se za nezdařilý výběr odměn pro hráčky omluvil.

"Byly jsme v šoku," popisuje vítězka squashového turnaje ve městě Oviedo v severošpanělské autonomní oblasti Asturie Elisabet Sadóová. "Myslíme si, že je to velmi sexistické," říká s tím, že ona a její spoluhráčky mají pocit, že ženy jsou ve sportu diskriminovány. "Ty věci se musejí změnit," dodala.

Hráčky si stěžovaly u španělské squashové asociace, které kromě dopisu poslaly i nechtěnou výhru. Mluvčí asturijské organizace squashové asociace Maribel Toyosová uvedla, že její představitelé netušili, že hráčky dostanou takové dárky. "Jde o vrchol sexismu," konstatovala.

"Tu reakci chápeme a hluboce tohoto nepřijatelného incidentu litujeme," uvedlo vedení squashového klubu v Oviedu. V reakci na tuto událost někteří činovníci odešli ze svých funkcí.

Na rozdíl od nejlepších ženských hráček jejich mužští kolegové žádné ceny kromě trofejí nedostali.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je neděle 22. září 2019

Očekáváme v 1:00 10°C

Celá předpověď