Španělská Cupra ukázala nejmenší elektromobil koncernu VW

foto Elektromobil Cupra Rebel.

Také svůj chystaný nejmenší elektromobil, který dostane po technické stránce identické sourozence se značkami Volkswagen a Škoda, ukázala během slavnostního večera na historickém závodním okruhu Terramar u Barcelony značka Cupra. Společně s tímto modelem jménem Rebel představila novinářům z celého světa (mezi nimiž byl také redaktor portálu Autonaelektřinu.cz) další své novinky pro nejbližší tři roky.

Během nich se postupně promění ve významnější automobilku, než je Seat, z něhož se původně zrodila jako oddělení pro sportovně orientované modely.

Nejbližším modelem, který se dostane k dealerům a následně zákazníkům, je zbrusu nové SUV Terramar. V jeho případě se ještě pod kapotou objeví spalovací motor, i když v kombinaci s různými typy elektromotorů. Následující vozy pak již budou výhradně elektrické. Jako první z nich bude k mání větší SUV Tavascan, které s největší pravděpodobností využije techniku vyvinutou například pro modely Volkswagen ID.4 a ID.5 i Škodu Enyaq iV.

Městský model Rebel je jen 403 centimetrů dlouhý automobil, který by se měl vyrábět v hlavním závodě Seatu v Martorellu. Z tamější výrobní linky bude sjíždět souběžně s podobně velkými vozy Škody a Volkswagenu. Na rozdíl od současných elektromobilů koncernu VW má Rebel poháněnou přední nápravu. Baterie umožňuje dojezd 440 kilometrů a výkon pohonného agregátu 166 kW dovolí dosáhnout zrychlení z nuly na sto kilometrů v hodině během 6,9 sekundy.

Představený vůz je stále ještě konceptem, ale finální verze se nakonec bude lišit jen velmi málo. Určitě bude mít Cupra Rebel nejvíce sportovní design ze všech tří chystaných malých aut koncernu.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 19:00 18°C

Celá předpověď