Soud poslal do vazby muže obviněného z pokusu o vraždu a usmrcení dítěte v Mostě

foto Státní zástupce Dan Anděl hovoří 30. května 2023 na chodbě soudu s novináři. Vazební zasedání Okresního soudu Most ohledně jednatřicetiletého muže obviněného z pokusu o vraždu, nebezpečného vyhrožování a usmrcení z nedbalosti.

Most - Okresní soud v Mostě poslal do vazby obviněného z pokusu o vraždu a usmrcení předškolního dítěte v Mostě, zemřelo při konfliktu dvou mužů. Muži hrozí až 18 let vězení. Při vazebním zasedání vyjádřil lítost. Novinářům to řekl krajský státní zástupce Dan Anděl. Druhého účastníka incidentu dnes obvinili kriminalisté z výtržnictví a nebezpečného vyhrožování.

"Obviněný byl vzat do vazby z důvodu obavy útěkové a předstižné (obavy z dokončení činu, o který se pokusil)," uvedl Anděl. Jednatřicetiletý muž byl přítelem matky dítěte. Obviněn byl také z nebezpečného vyhrožování. Před soudem nevypovídal, vyjádřil nicméně lítost, uvedl žalobce. Muž spáchal čin pod vlivem drog, výsledek toxikologického rozboru ještě není znám, dodal Anděl.

Událost se stala v sobotu večer v Rozmarýnové ulici. Konflikt se odehrál mezi dvěma muži, přičemž jeden z nich měl v náručí malé dítě. To při potyčce utrpělo bodnořezné zranění, jemuž i přes veškerou snahu zdravotníků o jeho záchranu na místě podlehlo.

Proti rozhodnutí soudu o vazbě si muž stížnost nepodává. "Neboť respektuje závažnost skutku a samozřejmě je mu to velice líto, jednalo se o nešťastnou událost, je připraven čelit důsledku svého jednání," řekl ČTK obhájce Daniel Volák. Před policií jeho klient už vypovídal.

Šestačtyřicetiletý účastník konfliktu, který byl terčem útoku, je na svobodě. V lokalitě, kde se tragická událost stala, vzniklo provizorní pietní místo.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 26. září 2023

Očekáváme v 15:00 26°C

Celá předpověď