Soud poslal do vazby dva podezřelé z loupeže a vraždy na benzince

foto Jeden ze dvou mužů podezřelých z přepadení čerpací stanice v Nelahozevsi na Mělnicku, při kterém byla zavražděna čerpadlářka, odchází 17. ledna 2019 v doprovodu policie ze soudní síně Okresního soudu v Mělníku, který rozhodoval o jeho vzetí do vazby.

Mělník - Oba muži obvinění kvůli prosincovému loupežnému přepadení čerpací stanice v Nelahozevsi na Mělnicku a zastřelení obsluhy jdou do vazby. Mělnický soud dnes vyslyšel návrh státního zástupce a uvalil na ně vazbu ze všech tří existujících zákonných důvodů. Oba se vzdali práva stížnosti proti vazbě. Starší muž, který je obviněný z vraždy, před soudem odmítl vypovídat. Při příchodu do jednací síně vykřikoval, že na místě činu nebyl.

"Zeptejte se toho druhého, já jsem tam vůbec nebyl," řekl údajný střelec při příchodu do jednací síně mnoha novinářům čekajícím na chodbě. U soudu strávil asi 20 minut. Státní zástupce Tomáš Milec později novinářům řekl, že údajný lupič odmítl vypovídat. Dvaatřicetiletý muž je obviněný z vraždy, hrozí mu až výjimečný trest.

Před soudem tak mluvil jen mladší z údajných pachatelů. Tomu je 26 let a obviněn byl z loupeže. Bude-li uznán vinným, hrozí mu až desetiletý trest vězení.

Podle státního zástupce hrozilo jak to, že muži uprchnou, tak to, že budou ovlivňovat nevyslechnuté svědky nebo budou v trestné činnosti pokračovat. Soud jako vazební uznal všechny tři důvody.

Údajný střelec vykřikoval, že nic neudělal, už ráno na soudním dvoře. Když oba vystoupili z policejního auta, začal křičet na toho druhého, že s ním na čerpací stanici nebyl a že je nevinný.

Video: Obvinění z přepadení čerpací stanice u soudu
17.01.2019, 12:00, autor: Jaroslav Beneš, zdroj: ČTK

Před soud předstoupil jako první mladší z obviněných. Eskorta ho přivedla do jednací síně zhruba v 8:50, začátek jednání byl původně plánovaný na 8:30. Muž šel klidně, nesnažil se ani zakrývat si obličej. Ruce měl spoutané pomocí takzvaného medvěda, kdy má zadržený kolem pasu kožený pás, k němuž jsou přichycena pouta, kterými má spoutané ruce. V jednací síni strávil zhruba hodinu a půl.

S nezakrytým obličejem a rukama spoutanýma "v medvědovi" dorazil i druhý obviněný, jednací síň pak opustil podstatně rychleji. Policie oba odvedla z jednací síně v poutech přímo do policejního auta.

Vyšetřovatelé teď budou shánět další důkazy. Podle Milce může trvat vyšetřování další tři měsíce. "Jde o to, aby byla velmi podrobně objasněna otázka, do jaké míry druhý z obviněných věděl o tom, že může být použita zbraň," vysvětlil novinářům. Bude podle něj nutné vypracovat znalecké posudky. Bude-li vyšetřování trvat déle, bude muset mělnický soud rozhodovat o prodloužení vazby pro oba.

Tragédie, která vyvolala velkou pozornost veřejnosti, se stala loni 3. prosince. Pachatelé v noci vtrhli na benzinovou pumpu a zastřelili čerpadlářku, která se před nimi chtěla schovat a utekla do zadní místnosti čerpací stanice. Pak uprchli s lupem v celkové hodnotě asi 13.000 korun. Oba podezřelé zadržela policie tento týden v pondělí pozdě večer. Mladšího chytili policisté v Kralupech nad Vltavou, staršího ve Vojkovicích na Mělnicku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je neděle 21. července 2019

Očekáváme v 11:00 21°C

Celá předpověď